Blog

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Tutaj znajdziesz informacje, artykuły i publikacje autorskie z dziedziny nauki pływania, treningu pływackiego oraz innych tj. psychologia, fizjologia i inne...
05
Kwi

Proces uczenia się dzieci – na co warto zwrócić uwagę?

Czy dostatecznie rozumiemy proces uczenia się dzieci? W tym artykule znajdziecie kilka przydatnych informacji i wątków, które pozwolą Wam jeszcze lepiej zrozumieć ten proces.
Czytaj więcej
04
Kwi

“Ruch jest drzwiami do uczenia się” – o wpływie ruchu w edukacji dzieci.

Ruch jest motorem rozwoju małych dzieci. Jego istotę stanowi próbowanie, powtarzanie, doskonalenie. Jest również podstawą dojrzewania bardziej zaawansowanych funkcji poznawczych takich jak pisanie, czytanie, liczenie.
Czytaj więcej
04
Kwi

Prawdziwy nadmiar neuronów – rozwój dziecięcego mózgu.

Natura szczodrze nas obdarowuje i w dzieciństwie w naszych mózgach panuje prawdziwy nadmiar. Stąd neurony zmuszone są ze sobą rywalizować. Finalnie, nie wszystkie połączenia są zachowane.
Czytaj więcej
04
Kwi

Autyzm a aktywność fizyczna – czym jest oraz jak wspierać potencjał dzieci z autyzmem.

Czym jest autyzm oraz czy aktywność fizyczna w postaci nauki pływania jest dobrym wyborem dla dzieci ze spektrum autyzmu? Tego dowiecie się w publikacji trenera Pawła Pozorskiego ze Szkoły Pływania Jak Pływać. Polecamy!
Czytaj więcej
03
Kwi

W jaki sposób rozmawiać z dzieckiem by otwarcie mówiło o swoich odczuciach i emocjach?

Uważne wysłuchanie swego dziecka może stać się dla rodziców fascynującym doświadczeniem pozwalającym mu na dowiedzenie się jak jego pociechy postrzegają oraz interpretują otaczający ich świat. 
Czytaj więcej
1 2 3 4