AQUATERAPIA

Aquaterapia

To rodzaj działań terapeutycznych, które odbywają się w środowisku wodnym. Jest to jeden z niewielu środków, podczas których pacjent ulega stanu umiarkowanej nieważkości, przez odciążenie w postaci zmniejszonej masy ciała i siły grawitacji.

 

W zakres oferowanej przez nas aquaterapii wchodzi: nauka pływania osób niepełnosprawnych w koncepcji Halliwick oraz rehabilitacja ruchowa w środowisku wodnym.

 

Zalety aquaterapii

  • aquaterapia zwiększa ruchomość stawów,
  • zmniejsza ciśnienie we krwi oraz znacząco wpływa  na poprawę krążenia,
  • dziecko podczas sesji poddaje się relaksacji,
  • stymulacja połączeń nerwowych, przez powtarzane struktury ruchów, np. w formie zabawy

Podczas naszych sesji dziecko doświadcza nowych wrażeń, które przeprowadzone w bezpieczny sposób korzystnie wpływają na dobre samopoczucie i odczuwanie pozytywnych emocji.

Nasze zajęcia są zindywidualizowane, a ćwiczenia wykonywane w wodzie dobierane są według zasobów i możliwości podopiecznego, dostosowujemy tempo i rodzaj działań.

Jednym z fundamentów naszej aquaterapii jest podążanie za dzieckiem i jego możliwościami. Staramy się, by więź tworzona pomiędzy pacjentem a rehabilitantem była jak najbardziej przyjazna, dlatego nasze działania są ukierunkowane na pozytywne wzmocnienie oraz dowartościowanie dziecka.

 

Kontakt

W celu umówienia spotkania, proszę o skorzystanie z adres e-mail lub formularza kontaktowego.