Technika pływania to fundament przyszłego sukcesu

warsztaty pływania, warsztaty techniki pływania

Technika pływania to fundament.

Trening techniczny jest kluczowy dla przyszłych sukcesów.

Dlaczego trening techniczny jest tak ważny?

Elementarną i podstawową treningu sportowego jest szeroko rozumiany trening techniczny. Celem treningu technicznego jest optymalizacja techniki wykonywanych sekwencji ruchowych uwzględniając indywidualne cechy zawodnika, maksymalizując tworzoną siłę napędową.

Pływanie sportowe to dyscyplina techniczna. Niedostateczna praca nad techniką pływania są jednym z czynników o największym znaczeniu ograniczającym poprawę wyników sportowych.

plany treningowe, triathlon, przygotowanie do zawodów, pływanie masters, trener pływania
warsztaty plywania, technika pływania szkolenia

Trening techniczny – ważny, ale często niedoceniany

Celem treningu technicznego w pływaniu jest zminimalizowanie oporu tworzonego przez poruszające się ciało, optymalizacja oraz ekonomizacja wykonywanych sekwencji ruchowych oraz maksymalizacja (od strony technicznej) skuteczności generowanego napędu.

Trening techniczny jest często niedoceniany przez zbyt ambitnych trenerów i zawodników (szczególnie amatorów). Poświęcając zbyt wiele czasu na trening fizyczny, zaniedbując lub poświęcając zbyt mało czasu na doskonalenie techniki pływania zaprzepaszczamy szansę na rozwinięcie pełnego potencjału zawodnika, a co za tym idzie – jego sukcesów.

Z jakich rozwiązań mogą skorzystać osoby dorosłe?

Wychodzimy na przeciw potrzebom naszych podopiecznych oraz zainteresowanych.

Doskonałą formą na udoskonalenie swojej techniki pływania są warsztaty pływania. Organizujemy dla zainteresowanych osób dorosłych warsztaty techniki pływania, podczas których dokonamy analizy Twojej techniki pływania wraz z omówieniem najczęściej występujących błędów w technice danego stylu pływackiego, wraz z ćwiczeniami korygującymi. Ćwiczenia korygujące są wyselekcjonowane specjalnie dla Ciebie, na podstawie wcześniej dokonanej analizy video. 
Dodatkowo podczas szkoleń trener szkoleniowiec jest do Waszej dyspozycji (chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem).

 

Cenisz sobie rywalizację, grupową motywację, trenerskie oko?

Specjalnie dla dorosłych otwieramy grupy Masters. Treningi pływackie Masters to oferta skierowana dla osób dorosłych, które w grupie chcą udoskonalić technikę pływania oraz zadbać o swoją formę pływacką. Treningi Masters są przeznaczone dla osób, które potrafią już pływać, jednak chętnie będą ćwiczyć i trenować w grupie pod okiem wykwalifikowanego trenera pływania.

 

Jestem osobą zabieganą, wolę indywidualne podejście.

W tym przypadku można skorzystać z zajęć indywidualnych dla osób dorosłych. Na tych zajęciach trener jest tylko do Twojej dyspozycji. Dostosuje w 100% ćwiczenia i zadania do Twoich aktualnych możliwości.

dobra szkoła pływania Poznań, dobry instruktor Poznań, dobry trener pływania Poznań, szkoła pływania Poznań, szkoła pływania dla dzieci Poznań, zajęcia indywidualne poznań, jak pływać, Szkoła Pływania Jak Pływać, indywidualna nauka pływania

Koniecznie poznaj nas i przekonaj się, że Szkoła Pływania "Jak Pływać" to coś więcej!

Szkoła Pływania "Jak Pływać" - nauka pływania w Poznaniu i Środzie Wlkp.

Newsy na blogu

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Call Now ButtonZadzwoń